Новини

18.02.2015
Споживчі настрої українців різко погіршилися
Споживчі настрої українців різко погіршилися Індекс споживчих настроїв (ІСН) в Україні в січні 2015 р. склав 45,8, що 6,7 п. менше, ніж у грудні 2014 року. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine, повідомляє РБК-Україна.

"Відновлення активних бойових дій на Донбасі на тлі складної економічної ситуації та низької ділової активності в січні призвело до суттєвого погіршення споживчих настроїв. Подальша динаміка індексу споживчих настроїв буде визначатися, насамперед, результативністю перемир'я на Сході, а також успіхами влади до фінансової стабілізації", - коментують аналітики GfK Ukraine.

Зокрема, в січні погіршилися оцінка поточного стану, яка дорівнює 42,1, що на 7,8 п. менше, ніж у грудні 2014 р. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального становища погіршився на 8,8 п. до значення 30,1; індекс доцільності робити великі покупки дорівнює 54,1, що на 6,8 п. менше грудневого показника.

Очікування щодо розвитку економіки країни рівні 48,4, що на 6 п. гірше, ніж у грудні. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища погіршився відразу на 4 п. до значення 43,5; індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року становить 34.4, що на 6,5 п. гірше, ніж у грудні; очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років покращилися на 7,5 п. до значення 67,2.

Окрім того, зросли побоювання українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнює 152,4, що на 2,1 в.п. більше, ніж у грудні. Водночас покращилися очікування українців щодо можливої інфляції: порівняно з попереднім місяцем індекс інфляційних очікувань втратив 1,4 п. і становить 186,2. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 5,5 п. і становить 152,6.

Повернення до списку