Новини

17.11.2015
Історія банківських карток в Україні - інфографіка

Історія банківських карток налічує вже понад півстоліття. Першу масову платіжну карткову систему в 1949 році створила компанія Diners Club. Але ще задовго до цього окремі магазини, ресторани і готелі використовували карти при оплаті товарів або послуг, відкривали своїм найнадійнішим клієнтам кредитну лінію. Найбільш масову на той час програму лояльності в 1914 році розгорнула Mobil Oil, більш відома, як General Petroleum Corporation of California. Як і донині, тоді компанія займалася нафтопродуктами і використовувала карти власного виробництва при оплаті торгових операцій. Товарні картки були з картону з написаними або видавленими даними.

Українці зіткнулися з пластиковими картками лише в 90-х роках. Фахівці тоді сумнівалися, чи стануть вони популярними на нашому ринку. Тим не менш, сьогодні в Україні налічується 30 млн. активних банківських карт. Окрім того, з'являються і нові продукти - власні кредитні картки торговельних мереж (private label credit card). Саме вони стають зараз реальною альтернативою традиційним банківським кредиткам.

Як проходив процес формування сучасної платіжної інфраструктури - в інфографіці «Історія банківських карток в Україні» від PaySpace Magazine.Повернення до списку